Poistenie – rady & tipy

Ak potrebujete poradiť ohľadom výberu vhodného poistného produktu, hľadáte poistenie s najlepšou cenou či krytím, chcete vedieť ako zmeniť poisťovňu či vypovedať poistnú zmluvu, ste na správnom mieste. Naša online poradňa je určená pre každého, kto si nevie dať s poistením rady alebo jednoducho hľadá rýchle a presné informácie o poistení.

Prečo sa poisťovať online?

Patríte skôr k vyznávačom klasiky a nechápete prečo sa dnes ľudia vo veľkom poisťujú cez internet? Online poistenie ponúka hneď niekoľko výhod, ktoré súvisia jednak s ponukou poistenia, ako aj s jeho finálnou cenou. Ak chcete vedieť viac, prečítajte si prečo uzatvárať poistenie online.

Ako sa poistiť cez internet?

Ak si chcete uzatvoriť poistenie online, no nemáte s tým ešte skúsenosť, nemusíte sa ničoho báť. Internetové poistenie je čoraz obľúbenejšou a zároveň bezpečnou formou poisťovania. Poradíme vám, ako si uzatvoriť poistenie online rýchlo a jednoducho.

Ako zmeniť poisťovňu?

Nie ste so svojou súčasnou poisťovňou spokojný a radi by ste prešli k inej? Nie je problém. Každú poisťovňu je možné vymeniť, a to na základe jej všeobecných poistných podmienok a zákonom stanovených pravidiel. Povieme vám, ako sa dá vymeniť starú poisťovňu za novú.

Ako vypovedať poistnú zmluvu?

K zrušeniu poistky a vypovedaniu poistnej zmluvy existuje viacero dôvodov. Tie vás ako poistníka oprávňujú k ukončeniu zmluvy s poisťovňou. Aj tento právny úkon si však vyžaduje postupovanie podľa presne vymedzených krokov. Prezradíme vám, ako jednoducho vypovedať zmluvu s poisťovňou.

Najčastejšie kladené otázky o poistení

Chcete získať základné informácie o jednotlivých druhoch poistenia? Zaujímajú vás najčastejšie otázky, ktoré klienti kladú v súvislosti s poistením? Máte vlastné otázky, ktoré potrebujete zodpovedať? V hľadaní informácií vám pomôže naša sekcia najčastejšie kladených otázok o poistení.

Najčastejšie dokumenty späté s poistením

S poistením, jeho vznikom, zmenou aj zánikom sa často spájajú viaceré dokumenty, zmluvy či tlačivá. Často ide o zmeny súvisiace s občianskym životom, ako napríklad predaj auta či strata dokladov. Preto sme pre vás pripravili sekciu s najčastejšie hľadanými a sťahovanými dokumentmi.

Potrebujete poradiť s poistením?

Ak ste nenašli v našej poradni potrebnú informáciu alebo máte špecifický problém, napíšte nám na info@netpoistenie.sk. Naše odborné poradenstvo je určené pre každého, a to zadarmo!