Doplnkové poistenia v rámci PZP chránia vaše auto

Poistnú ochranu, ktorú vám poskytuje povinné zmluvné poistenie si môžete rozšíriť prostredníctvom pripoistení. Ide o doplnkové poistenia k PZP, ktoré vás budú kryť pred rôznymi rizikami. Ich uzatvorenie je dobrovoľné a môžete si ich nakombinovať podľa toho, čo potrebujete. Poistenie auta na mieru nie je výmysel. Stavte na pripoistenie a nájdite si také povinné zmluvné poistenie, ktoré je vám šité na mieru.

Pripoistenia k PZP, ktoré si môžete uzatvoriť

Váš poistný balík povinného zmluvného poistenia môže kryť nasledovné riziká:

Výtlky

Nabehnutie na výtlk môže na vašom aute zanechať negatívne následky. Poškodiť sa môže geometria, pneumatiky, disky alebo kolesá. Tieto škody môže zaplatiť vaša poisťovňa, ak si k vášmu PZP uzatvoríte pripoistenie výtlku. Toto doplnkové poistenie sa vzťahuje iba na škody, ktoré vznikli na území Slovenskej republiky.

Stret so zverou

Vodiči, ktorí často jazdia po cestách v blízkosti ktorých sa často vyskytuje divá zver by toto doplnkové poistenie nemali opomenúť. Následkom takejto zrážky môžu na vozidle vzniknúť škody za stovky eur. S týmto pripoistením ich však uhradí vaša poisťovňa. Upozorňujeme, že poistná ochrana sa v tomto prípade vzťahuje iba na situácie keď prišlo k zrazeniu divej zvery, nie domácich či poľnohospodárskych zvierat.

Živelná udalosť

Búrky, krupobitie, blesky, zosuv pôdy, povodne a mnohé ďalšie prírodné nešťastia môžu na vašom aute zanechať škodyza nemalé peniaze. Dobrou správou je, že vaše PZP vás pomocou pripoistenia živlu môže chrániť aj pri takýchto nepríjemnostiach. Nečakané zmeny počasia vám potom len tak nezaskočia. Budete vedieť, že vaše vozidlo je chránené.

Čelné sklo

Podľa rozhodnutia Najvyššieho súdu z roku 2014 by sa PZP malo vzťahovať aj na situácie, keď spod kolies iného auta odletí malý kamienok a poškodí vaše čelné sklo. V praxi však takéto prípady veľakrát končia na súde a poisťovniach sa do úhrady takto vzniknutých škôd veľmi nechce. Najlepšou istotou je pripoistenie čelného skla, ktoré v niektorých poisťovniach chráni aj všetky sklá na vozidle.

Rozšírená asistencia

Asistenčné služby sú vo väčšine poisťovní automaticky súčasťou povinného zmluvného poistenia. Ak však chcete mať nárok na oveľa väčší rozsah administratívnej alebo technickej pomoci, stavte na rozšírené asistenčné služby. Toto pripoistenie je vhodné hlavne pre vodičov z povolania a všetkých motoristov, ktorí často absolvujú dlhé cesty. Taktiež sa vám môže hodiť keď sa vlastným autom vyberiete na dovolenku do zahraničia.

Úraz posádky

Toto doplnkové poistenie chráni vodiča, prípadne aj všetky ostatné prepravované osoby v prípade smrti, alebo trvalého telesného poškodenia. Rozsah tohto pripoistenia je v každej poisťovni iný, v niektorých poisťovniach kryje iba vodiča, v iných sa poistná ochrana vzťahuje na všetky osoby vo vozidle.